2020: Jak udržíme lidstvo na planetě?

16.07.2020

Vážení čtenáři,

s radostí vám oznamujeme, že první koloběh přednášek na téma: 

Jak udržíme lidstvo na planetě? proběhne 12. 8. od 18:00 

v Bully Restaurantu u Zimního stadionu v Hradci Králové.

Postupně budeme přidávat informace o lektorech a jejich přednáškách.


Těšíme se na setkání a spolupráci.

Tým Tvůj otevřený svět. :) 

Lektoři

Během prvního přednáškového cyklu vystoupí čtyři lektoři: Jaroslav Hamáček, Karel Švanda, Iva Víravová a Eliška Víravová. .

Jaroslav Hamáček a Karel Švanda 

Děkuji, že je nám umožněno nést odpovědnost za naše myšlenky, slova a činy v nejkratší možné době...  Kdo naslouchá Přírodě má právo sdílet její moudrost, kdo se jí snaží umlčet nemá již právo být její součástí.

PŘÍRODA - jako vykonavatelka Pravdy za Zemi. Snažme se stát součástí udržitelné části lidstva, nebuďme parazity planety Země. 

1) Jaroslav Hamáček

Jaroslav Hamáček, pravděpodobně více známý jako "jaroslav.udrzitelny", je dobrovolníkem ve Hnutí DUHA - Přátelé Země Česká republika a dále je dobrovolníkem seskupení Autonapůl. O udržitelnost se zajímá už dlouhou dobu, a proto bude přednášet na téma: Udržitelnost a já.

Odkazy:
Instagram: https://www.instagram.com/jaroslav.udrzitelny/?hl=cs

Zachraňmelesy: https://www.facebook.com/watch/?v=962345114127062

2) Karel Švanda

Karel Švanda, nar. v Hradci Králové r. 1981, vystudoval Business School Ostrava a FF UK v Praze. Působí jako finanční účetní v nadnárodní společnosti Johnson and Johnson. Sbírá historické pohlednice Hradce Králové, mince a dlouhodobě se zajímá o problematiku životního prostředí. dále organizuje úklidové akce v Hradci Králové v rámci Trash Hero Hradec Králové, což je dobročinná organizace, která se snaží prostřednictvím ekologických akcí podporovat myšlenku ohledně snižování odpadu. Karel Švanda bude tedy mluvit na téma: Problematika odpadů pohledem Trash Hero. 

Jiří Štrupl, ročník 1977

Nadšenec a spoluzakladatel Bajkazylu, jehož hlavním posláním je udržitelnost dopravy ve městech za pomoci Cargokol (nákladní kola).Cargokola jsou dle něho cestou k lepšímu životu ve městech. Má zkušenosti z Prahy i ze světa, kde tato cesta funguje a je přesvědčen, že může fungovat i u nás v Hradci Králové. Zajímá ho především vývoj Cargokol, výroba a servis, ale též jejich propagace, kterou dělá svérázným způsobem a to vlastním příkladem. Jako ukazatel spotřeby energie si vzal poměr váhy dopravního prostředku a váhy nákladu, proto vozí sudy piva z místních pivovarů do Bajkazylu zásadně na kole :- )

Eliška a Iva Víravová 

Maminka s dcerou vám jednoduchou formou ukáží praktické tipy, jak běžná domácnost ve městě může žít bez zbytečného odpadu. Zajímá vás, kde nakupují potraviny? Co dělají pro to,aby s nimi neplýtvaly? A jak hospodaří doma s vodou? Prozradí vám i to, jak se oblékají a jaké dárky dávají přátelům, aby kvůli tomu zbytečně nikdo netrpěl. Společně se podíváme i na krátké video a také budeme soutěžit o dárek, který vám pomůže s bezodpadovými životem.Tato rodina je připravena s vámi i v budoucnu konzultovat vaše kroky, pokud budete chtít směřovat podobným směrem. 

3) Eliška Víravová

Patnáctiletá bojovnice za šetrné zacházení s naší planetou. Možná ji znáte jako youtuberku z projektu, kterému se věnuje se svou sestrou: Sestry v akci za záchranu planety, kde můžete shlédnout videa o ekologických návycích do života.

Eliščiným tématem tedy budou: Ekozvyky na každý den.
Odkazy:
Youtub kanál: https://www.youtube.com/results?search_query=sestryvakcizazachranuplanety

Instagram: https://www.instagram.com/eliska.vira/?hl=cs

Facebook: https://www.facebook.com/eliska.viravova.5 

4) Iva Víravová

Další lektorkou je Iva Víravová, certifikovaná nutriční poradkyně, která pracovala také v obchodu Bez obalu, a také je maminkou již zmiňované lektorky Elišky Víravové.

Ekologie a šetrné zacházení s životním prostředím je jí velmi blízké. Proto v show/rozhovoru se svou dcerou odhalí své životní ekozvyky, triky a tipy.  Jejím tématem tedy také budou: Ekozvyky na každý den

.Odkazy:

Facebook: https://www.facebook.com/iva.viravova

Poradenství: //www.nutricni-poradenstvi.cz