2 kroky k jednoduššímu životu

02.06.2020

Vážení čtenáři,

možná už jste slyšeli o tom, že si z dětství odnášíme vzorec myšlení, jak být hodný chlapeček nebo hodná holčička. Snažíme se často zavděčit lidem, aby nás měli rádi. Při této snaze se stává, že překračujeme naše vlastní hranice. Děláme věci, pro které bychom se jinak sami nerozhodli, přepínáme se a stresujeme kvůli maličkostem

.Pokud jste si u sebe diagnostikovali "syndrom hodného dítěte", můžete s tím začít něco dělat.

1) Často se stresujeme kvůli maličkostem. Jak poznáme, že je nějaká situace v našem životě opravdu důležitá? Položíme si následující otázku: Bude tato situace mít vliv na můj život i za 10 let? Pokud je odpověď NE - důležité to pro váš život opravdu není. 

2) Možná vám to bude připadat morbidní, ale je to velmi účinné. Vždycky, když si nejste jisti, zda jednáte v souladu se svým pravým já, zeptejte se sami sebe: Až budu na smrtelné posteli hodnotit svůj život, bude se mi líbit, že jsem se rozhodl/a, takto? Můžete si představit více variant, co uděláte, a vyberte si rozhodnutí, kdy budete na své současné já pyšní na smrtelné posteli. 

Oba kroky pravidelně využívám a díky tomu jsem přestala dělat mnoho činností, které mi nedávají smysl a začala dělat věci, které mi naopak dávají hluboký smysl nebo mě prostě baví, bez ohledu na kritiku od ostatních. Kritizovat vás vždycky někdo bude, ať už budete dělat cokoli. Nakonec bude záležet jen na jediném hodnocení - a to je jen VAŠE.

Přejeme mnoho úspěchů ve tvém otevřeném světě. 

Helénie za tým Tvůj otevřený svět