BLOG

Milý čtenáři,

vítej na našem blogu. Náš tým bude na blog přispívat svými články i krátkými postřehy o našem životě, myšlenkách, úspěších i pádech. Každý z nás žil nějakou dobu ve světě, ve kterém jsme cítili určitou prázdnotu. Uvízli jsme v každodennosti a možná jsme ani nevěděli, kdo jsme, protože jsme se snažili žít jako všichni ostatní. 

V určité fázi života se nám otevřely dveře do jiného světa. Do světa, kde člověk může být jiný. Kde se právě jinakost tvoří hlavní část naší osobnosti. Do světa, kde člověk může prostě jenom být nebo přemýšlet o sobě, svých vztazích, svých snech nebo třeba i o smrti. 

Neznáme odpovědi na všechny otázky. Ale necháme Tě nahlédnout do našich životů, jak jsme se s různými tématy poprali my nebo naši přátelé. 

Budeme rádi za Tvou zpětnou vazbu nebo i Tvůj příběh, protože díky sdílení se můžeme vzájemně obohatit. Možná zjistíme, že máme společná témata a zážitky, jen jsme se o nich báli mluvit. Chceme vytvořit bezpečný inspirativní prostor pro Tebe i pro nás. Společně. 

Těšíme se. 

Díky.

Tým Tvůj otevřený svět 

S Helénií chodíme dvakrát týdně běhat. Jednou jsme naše běhání spojily se sběrem bylin. Co jsme v lese potkaly a nasbíraly?

možná už jste slyšeli o tom, že si z dětství odnášíme vzorec myšlení, jak být hodný chlapeček nebo hodná holčička. Snažíme se často zavděčit lidem, aby nás měli rádi. Při této snaze se stává, že překračujeme naše vlastní hranice. Děláme věci, pro které bychom se jinak sami nerozhodli, přepínáme se a stresujeme kvůli maličkostem

dnes už pěstujeme s partnerem několik bylinek, například bazalku, mátu, koriandr, meduňku, šalvěj apod. Snažila jsem se pěstovat různé květiny již dříve, ale málo jsem zalévala a po krásných rostlinkách zbyly jen hrobečky.